001: Zapowiedź podcastu: zwiastun

Odtwórz odcinek

Cześć, tu Kamila Kielar i podcast Drzazgi Świata. To mój autorski program, w którym razem z moimi gośćmi rozbieramy świat na drobne drzazgi i rozmawiamy o tym, co nas w tym świecie uwiera.

Okładka podcastu, fot. Krzysztof Story

Może kojarzysz mnie z różnorodnych festiwali czy konferencji. Dziś też jestem przed mikrofonem, ale w ten sposób będę mogła być z Tobą częściej niż tylko od festiwalu do festiwalu.

Podcast Drzazgi Świata to bardziej uważne spojrzenie: na przyrodę, społeczeństwo, outdoor. Będziemy rozmawiać o tym, jak popularność neoszamanizmu oddziaływuje na rdzenne kultury Ameryki Południowej, a mur Trumpa na przyrodę. Zadamy sobie pytanie co jest złego w jeżdżeniu po świecie za parę dolarów dziennie i czemu Australia i Kanada nie są takimi idealnymi krajami, jak często się je pokazuje w mediach. Zastanowimy się, dlaczego warto pokazywać brzydkie miejsca i w jaki sposób opisujemy nasze wakacje w internecie, czyli jaki tak naprawdę jest koszt idelnego zdjęcia na Instagramie? Jak opowiadać o miejscach, które chcemy chronić? Kto wciaga przyrodę w rozgrywkę polityczną? I w końcu: jak opowiadać o tematach trudnych? Czyli poruszymy te wszystkie tematy i pytania, które pojawiają się wraz ze zmieniającym się światem i które z roku na rok będą coraz bardziej aktualne.

Będziemy stawiać pytania, ale też będziemy dawać konkretne rozwiązania.

Moimi goścmi są reporterzy, dziennikarze, ludzie nauki, aktywiści, fotografowie i ci podróżnicy, których wyprawy niosą ze sobą wartość, wiedzę i przesłanie. Czasem też będę opowiadać samodzielnie.

Nie będzie czarno-biało. Nie będzie uproszczonych wizji rodem z ulotek biur podróży. Podróże potraktujemy je jako pretekst do mówienia o rzeczach ważniejszych. Wierzę, że można własne podróże wykorzystać jako przekaz.

fot. Marek Drabik

Podcast będziecie mogli odsłuchać zupełnie za darmo i będzie dostępny dla każdego: na Spotify, w twojej ulubionej aplikacji podcastowej, którą masz w swoim telefonie czy na dedykowanej stronie www.drzazgiswiata.pl. Na stronie znajdziesz również opis każdego odcinka, zdjęcia oraz artykuły.

Z kolei po sprawy bieżące wpadnij na Facebooka, a po moje zdjęcia przyrodnicze Instagrama.

Możesz również wesprzeć moją działalność w serwisie Patronite – szczegóły przeczytasz na stronie www.patronite.pl/kamilakielar . Dzięki temu podcast będzie mógł się rozwijać, wychodzić regularnie i po prostu być coraz lepszy.

Cieszę się, że jesteś i że możemy mieć kontakt w formacie audio.

Do usłyszenia!

View this post on Instagram

🇵🇱 Wczoraj miałam przyjemność prowadzić transmisję live online o niedźwiedziach duchach w ramach Outriders Festival Live (@outrid3rs) – i od razu macham tym, którzy pojawili się tutaj po tym wydarzeniu! Bardzo ciekawe było to doświadczenie spotkać się z Wami w takiej właśnie formie. Teraz, kiedy moje wystąpienia są wszystkie odwołane w najbliższym czasie ze względu na #zostanwdomu, to jedyna opcja żeby opowiedzieć Wam nie tylko o moich wyprawach, ale przede wszystkim o rzeczach, które są dla mnie ważne – o przyrodzie, jej powiązaniach i wartości. Widzimy się dalej online, obiecuję więcej publikować, a niebawem zwiastuję Wam całkiem nowy projekt! … 🇬🇧 Yesterday I had a pleasure to do some public speaking online about spirit bears at Outriders Festival Live @outrid3rs (and big yay who showed up here after this event!). It was a pretty thrilling experience to meet all of you virtually. Now, when all my public speaking is canceled due to #stayathome, it is the only way to share with you my stories and ideas. So, let's keep in (online) touch and brace yourselves for all new project announced soon! . . . . . . . . . . . . . #canada #kermodebear #spiritbear #klemtu #conservation #greatbearrainforest #greatoutdoors #online #publicspeaking #womenwhoexplore #wildlifeplanet #wildlifephotography #wildernessnation #wildanimals #bear #rainforest #green #naturephotography #naturalist #BritishColumbia #beautifulbc #animaloftheday #animalofinstagram #wildlifeprotection #wildernessculture #bearencounter #animal_captures #naturebrilliance

A post shared by Kamila Kielar (@kamilakielar) on

Autorka podcastu

Pisze, opowiada i występuje na polskich i zagranicznych festiwalach. Specjalizuje się w wyprawach reporterskich i adventure, zwłaszcza na dalekiej północy. Fotografuje dzikie zwierzęta, najchętniej niedźwiedzie.

Dołącz do dyskusji

Odcinek 1