O podcaście

Cześć, tu Kamila Kielar i podcast Drzazgi Świata. To mój autorski podcast, w którym wraz z moimi gośćmi będziemy rozbierać świat na drobne drzazgi, czyli będziemy rozmawiać o tym, co nas w tym świecie uwiera.

Okładka podcastu, fot. Krzysztof Story

Może kojarzysz mnie z różnorodnych festiwali czy konferencji. Dziś też jestem przed mikrofonem, więc aż tak wiele się nie zmieni. Ale w ten sposób będę mogła być z Tobą częściej niż tylko od festiwalu do festiwalu.

Drzazgi Świata to bardziej uważne spojrzenie: na przyrodę, społeczeństwo, outdoor. Będziemy rozmawiać o tym, jaki wpływ na przyrodę ma mur Trumpa, jak popularność neoszamanizmu oddziaływuje na rdzenne kultury Ameryki Południowej i co jest złego w jeżdżeniu po świecie za parę dolarów dziennie. Zadamy sobie pytanie jak to, czemu Australia i Kanada nie są takimi idealnymi krajami, jak często się je pokazuje w mediach. Zastanowimy się, dlaczego warto pokazywać brzydkie miejsca i w jaki sposób opisujemy nasze wakacje w internecie. Jaki jest koszt idelnego zdjęcia na Instagramie? Jak opowiadać o miejscach, które chcemy chronić? Kto wciaga przyrodę w rozgrywkę polityczną? Dlaczego jest tak mało osób czarnoskórych w outdoorze? Jak opowiadać o tematach trudnych? Czyli poruszymy te wszystkie tematy i pytania, które pojawiają się wraz ze zmieniającym się światem i które z roku na rok będą coraz bardziej aktualne.

Będziemy stawiać pytania, ale też będziemy dawać konkretne rozwiązania.

Moimi goścmi są reporterzy, dziennikarze, ludzie nauki, aktywiści, fotografowie i ci podróżnicy, których wyprawy niosą ze sobą wartość, wiedzę i przesłanie. Czasem też będę opowiadać samodzielnie.

Nie będzie czarno-biało, nie będzie uproszczonych wizji rodem z ulotek biur podróży. Podróże potraktujemy je jako pretekst do mówienia o rzeczach ważniejszych. Zazwyczaj kiedy wyruszamy w świat czujemy się jak na wakacjach, a przecież każdy nasz krok przez świat ma znaczenie. Wierzę, że można własne podróże wykorzystać jako przekaz.

Podcast będziecie mogli odsłuchać zupełnie za darmo i będzie dostępny dla każdego: na Spotify, w twojej ulubionej aplikacji podcastowej, którą masz w swoim telefonie czy na dedykowanej stronie www.drzazgiswiata.pl. Na stronie znajdziesz również opis każdego odcinka, zdjęcia, niebanalne materiały oraz artykuły.

Z kolei swoje zdjęcia przyrodnicze i outdoorowe wrzucam na Instagrama, a po sprawy bieżące wpadnij na Facebooka.

Możesz również wesprzeć moją działalność w serwisie Patronite – szczegóły przeczytasz na stronie www.patronite.pl/kamilakielar . Dzięki temu podcast będzie mógł się rozwijać, wychodzić regularnie i po prostu być coraz lepszy.

Cieszę się, że jesteś i że możemy mieć kontakt w formacie audio.

Do usłyszenia!